Kasia Pietrzko Trio

'Kasia Pietrzko Trio' jest całkiem świeżym projektem muzycznym na polskiej scenie jazzu. Autorskie kompozycje liderki zespołu tworzą istotny element repertuaru grupy. Twórczość ta inspirowana jest największymi mentorami muzycznymi pianistki. Są nimi Bill Evans, Aaron Parks, Gerald Clayton, Esbjorn Svensson. Artystka miała przyjemność doskonalić swój pianistyczny warsztat pod okiem największych sław amerykańskiego jazzu, podczas dwukrotnego pobytu w Nowym Jorku. Johnny O’neal, Aaron Parks, Kenny Werner to tylko niektórzy, pod okiem których liderka grupy kształciła swoje umiejętności. Malując słowną impresję na temat muzyki tworzonej przez 'Kasia Pietrzko Trio' cennym jest zwrócenie uwagi na świeżość, klarowność i przejrzystość kompozycji.

Ponadto grę zespołu cechuje dbałość o dobrą jakość brzmienia. Najważniejsze w kreacjach artystycznych grupy są emocje, które to stają się nadrzędnym metajęzykiem ich muzycznej opowieści. Muzycy współpracują wspólnie od 2014 roku. W 2015 roku muzycy wystąpili na 42. Międzynarodowym Festiwalu Pianistów Jazzowych w Kaliszu. Grupę wraz z pianistką Katarzyną Pietrzko współtworzą Szymon Frankowski (bass) oraz Piotr Budniak (drums). W 2016 roku grupa własnym staraniem wydała płytę demo 'From The Body' zapowiadającą ich debiutancki album.

Studentka Wydziału Instrumentalnego Akademii Muzycznej w Krakowie w klasie fortepianu jazzowego dra Piotra Wyleżoła. Absolwentka ZPSM w Bielsko – Białej. M i a ł a p r z y j e m n oś ć u c z e s t n i c z y ć w w a r s z t a t a c h m u z y c z n y c h , prowadzonych przez takich artystów jak: Ed Cherry, Kenny Garrett, Eric Marienthal i Chuck Israels. Swoje umiejętności doskonaliła w Nowym Jorku u Aarona Parksa, Johnny`ego O'Neal'a, Aarona Goldberga i Kenny`ego Wernera.

Artystka dotychczas nagrywała albumy płytowe z: Joanną Słowińską i Sinfoniettą Cracovią, współtworząc 'Zielnik Polski', nagrany w Europejskim Centrum Muzyki Krzysztofa Pe n d e r e c k i e g o w Ł u s ł a w i c a c h ; współtworzyła również debiutancki album 'Stanisław Słowiński Quintet'. Artystka w 2016 roku wydała album demo zapowiadający debiutancki płytę 'Kasia Pietrzko Trio'.

W 2015 roku wraz z zespołem 'Kasia Pietrzko Trio' wystąpiła na 42. Międzynarodowym Festiwalu Pianistów Jazzowych w Kaliszu. Razem z 'Stanisław Słowiński Quintet' zdobyła w grudniu 2015 roku Grand Prix 39. Międzynarodowego Konkursu Młodych Zespołów Jazzowych „Jazz Juniors” w Krakowie. W opinii wybitnych polskich muzyków jazzowych 'cechuje ją zmysł improwizatorski, wyobraźnia harmoniczna i brzmieniowa kreatywność.' Koncertowała m.in. na festiwalach w Hiszpanii, Serbii, Rumunii, Słowacji, Kasia Pietrzko Czechach, Węgrzech, i Chinach.
Kaczmarczyk + Pietrzko

Kontakt

Zapraszamy do współpracy artystów jak i ośrodki kultury.

 
Korzystamy z informacji zapisanych za pomocą cookies. Cookies użytkownik może kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej.

Olgroup Multimedia Maciej Kupisiewicz