Kaczmarczyk Audiofeeling & Mr.Krime + Kasia Pietrzko Trio Otwórz wydarzenie na Facebook

Jazz z Wami oraz Raciborskie Centrum Kultury zapraszają na koncert Pawła Kaczmarczyka Audiofeeling Trio & Mr.Krime. W czasie koncertu będziemy mogli wysłuchać materiału z albumu Vars&Kaper DeconstructiON, który w 2016 roku został nagrodzony Mateuszem Radiowej Trójki jako Jazzowe Wydarzenie Roku.
W czasie wydarzenia uszłyszymy również pianistkę jazzową -Kasia Pietrzko Trio - będącą objawieniem roku 2016.

Vars & Kaper – DeconstructiON” to nie tylko połączenie korzeni polskiego jazzu, głęboko tkwiących w muzyce filmowej dwóch wielkich kompozytorów: Henryka Warsa i Bronisława Kapera, często interpretowanych przez takich gigantów, jak John Coltrane czy Miles Davis, z muzyką tu i teraz. To nie tylko wpadające w ucho piękne, słowiańskie melodie narysowane współczesną kreską. To także szukanie części wspólnej pomiędzy DJ-em i aurą akustycznego trio. Miejsce, gdzie współczesny groove i motoryka trio fortepianowego nie walczą ze sobą o lepsze jutro, ale tworzą naturalny pomost między tym, co stare i tym, co współczesne. Jak Ying i Yang. Wielka równowaga Mocy.

Bronisław Kaper i Henryk Wars to jedni z pierwszych Polaków, którzy postawili swoje stopy w Hollywood i współtworzyli sukces amerykańskiego kina Złotej Epoki Hollywood. Ich kompozycje zabrzmiały w ponad dwustu amerykańskich produkcjach od lat 30. do 60. Choć przyczynili się bezspornie do rozwoju amerykańskiego filmu, nazwiska te w samej Polsce nie są szerzej znane. Także fani Milesa Davisa i Johna Coltrane mogą być zaskoczeni, że słynne jazzowe standardy „On Green Dolphin Street” i „Invitation” napisał Bronisław Kaper, a polscy fani piosenek międzywojennych: „Miłość ci wszystko wybaczy”, „Zimny Drań”, „Umówiłem się z nią na dziewiątą” z trudem wymieniają nazwisko autora tych przedwojennych hitów: Henryka Warsa. Kaper na zawsze zapisał się w historii polskiej kinematografii. Jako pierwszy Polak, w 1953 roku zdobył Nagrodę Akademii za najlepszą muzykę w filmie „Lili”.

Utalentowany polski pianista jazzowy i improwizator – Paweł Kaczmarczyk wraz z założoną przez siebie utytułowaną formacja Audiofeeling Trio wziął na warsztat zapomniany repertuar mistrzów hollywoodzkich soundtracków i poddał je twórczej eksperymentalnej dekonstrukcji. Ten nowy, niebanalny szlif to spotkanie dwóch stylistyk i zderzenie metody komponowania na żywo z klasycznym dla złotej epoki Hollywood językiem. To prawdziwa gratka dla miłośników jazzowego brzmienia.


Kasia Pietrzko Trio' jest całkiem świeżym projektem muzycznym na polskiej scenie jazzu. Autorskie kompozycje liderki zespołu tworzą istotny element repertuaru grupy.
Największymi mentorami muzycznymi pianistki są, Bill Evans, Aaron Parks, Gerald Clayton, Esbjorn Svensson.
Artystka miała przyjemność doskonalić swój pianistyczny warsztat pod okiem największych sław amerykańskiego jazzu, podczas dwukrotnego pobytu w Nowym Jorku. Johnny O’neal, Aaron Parks, Kenny Werner to tylko niektórzy, pod okiem których liderka grupy kształciła swoje umiejętności.
Malując słowną impresję na temat muzyki tworzonej prze z 'Kasia Pietrzko Trio' cennym jest zwrócenie uwagi na świeżość, klarowność i przejrzystość kompozycji.
Ponadto grę zespołu cechuje dbałość o dobrą jakość brzmienia. Najważniejsze w kreacjach artystycznych grupy są emocje,
które to stają się nadrzędnym metajęzykiem ich muzycznej opowieści. Muzycy współpracują wspólnie od 2014 roku. W 2015 roku muzycy wystąpili na 42. Międzynarodowym Festiwalu Pianistów Jazzowych w Kaliszu.
Grupę wraz z pianistką Katarzyną Pietrzko współtworzą
Szymon Frankowski (bass) oraz Piotr Budniak (drums). W 2016 roku grupa własnym staraniem wydała płytę demo 'From The Body' zapowiadającą ich debiutancki album.
Kontakt

Zapraszamy do współpracy artystów jak i ośrodki kultury.

 
Korzystamy z informacji zapisanych za pomocą cookies. Cookies użytkownik może kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej.

Olgroup Multimedia Maciej Kupisiewicz