Nika Lubowicz Quintet Otwórz wydarzenie na Facebook

Festiwal Jazz z Wami, oraz Sokołowski Ośrodek Kultury zapraszają na koncert- Nika Lubowicz Quintet .
Artysci zaprezentują repertuar z debiutanckiego albumu NIKA'S DREAM.
Artysci wystapią w składzie:
- Nika Lubowicz- wokal
- Kuba Lubowicz -piano
- Dawid Lubowicz - skrzypce
- Marcin Murawski - kontrabas
- Sebastian Kuchczyński -perkusja


Nika’s Dream” jest debiutanckim albumem artystki, którego premiera miała miejsce 15 października 2015.
Na płycie zajduje się 6 kompozycji autorskich (Nika Lubowicz, Dawid Lubowicz, Krzysztof Lenczowski) a także 3 standardy jazzowe w aranżacji artystki.
W składzie zespołu Niki Lubowicz znajdują się wybitnie utalentowani polscy muzycy jak Dawid Lubowicz, Krzysztof Lenczowski współtworzący Atom String Quartet, Marcin Murawski współtwórca zespołu Alchemik, Marcin Ułanowski współpracujący z czołowymi polskimi artystami, czy też Jakub Lubowicz – kierownik muzyczny Teatru Roma. Gościem specjalnym projektu Nika’s Dream jest Andrzej Jagodziński.

URSZULA DUDZIAK: „Nika Lubowicz obdarowuje nas piękną płytą. Jej wokal zachwyca precyzją, świetnym frazowaniem, dynamiką, lekkością i łatwością improwizacji.
Światowe standardy, niekiedy trudne (Giant's steps), wyśpiewane perfekcyjnie i zaimprowizowane brawurowo. Gratuluję i polecam
tę płytę od serca!!!”

GRAŻYNA AUGUŚCIK: „…nie daje się zamknąć w jednej stylistyce. Dzięki ciekawym rozwiązaniom brzmieniowym, aranżacjom, doborze instrumentów i świetnym muzykom, inteligentnie "zbudowała" piękną debiutancka płytę.
Jej muzyka brzmi świeżo, chce się jej słuchać do końca. Piękny debiut. Brawo Nika!!!”

ANDRZEJ JAGODZIŃSKI: „Świetna płyta. Mimo zróżnicowanego charakteru poszczególnych utworów całość zachowuje jedność i spójność. Głos Niki jest wyjątkowy. Czasem łagodny i delikatny czasem mocny i ostry”

KRZYSZTOF HERDZIN: „Kultura, kompetencja, oryginalność, odwaga, brak wdzięczenia się do słuchacza i w pełni zrównoważona wizja całości to chyba najistotniejsze elementy.
Oprócz mainstreamowego jazzu pobrzmiewają tu echa i r'n'b, i soulu, i muzyki folk, jest przestrzeń, jest tajemnica a kiedy trzeba ogniste fusion.
Sama Nika ma świetnie ustawiony emisyjnie głos, potrafi z nim robić cuda. Dostosowuje się idealnie do wymogów estetyki każdego utworu. Jest tu miejsce i na śpiewanie scatem solówki Johna Coltrane'a z Giant Steps i na piosenkowe, leniwe sączenie w nasze uszy miodu w ascetyczny sposób, raczej nietypowy
dla jazzmanki”.


MIECZYSŁAW SZCZEŚNIAK: „Lubo się ucieszyć, że oto wschodzi gwiazda jazzowej wokalistyki - Nika Lubowicz. Razem ze świetnymi instrumentalistami, wokalistka prezentuje świadomą muzykalność, jazzową frazę podaną wyszukanie i lekko, dobry rytm w up tempo i - co wymaga wrażliwej dojrzałości -w balladach.
Jest na płycie Niki miejsce na tradycję i eksperyment, świetne współbrzmienia z instrumentalistami, mistrzowskie piana, scat i wzruszające interpretacje ballad”.

KRZYSZTOF ŚCIERAŃSKI: „Świetna płyta! Fantastyczne aranżacje, piękny głos zarówno w przejmujących balladach, jak i w karkołomnych utworach. Jej technika i precyzja jest niebywała.
Wszechstronnie utalentowana Nika zachwyciła mnie również swoimi kompozycjami. Podziwiam jej wrażliwość, niesłychaną muzykalność i fantazję muzyczną. Gratuluję wspaniałego debiutu!”

JAN „PTASZYN” WRÓBLEWSKI: „Jeśli przyglądasz się tej płycie, to nie zastanawiaj się tylko kupuj!”
Kontakt

Zapraszamy do współpracy artystów jak i ośrodki kultury.

 
Korzystamy z informacji zapisanych za pomocą cookies. Cookies użytkownik może kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej.

Olgroup Multimedia Maciej Kupisiewicz