Koncert Kari Sál Otwórz wydarzenie na Facebook

Jazz z wami oraz Zamek książąt Pomorskich w Szczecinie zapraszają na koncert Kari Sal.
Artyystka wraz z zespołem zaprezentuje utwory z debiutanckiego albumu Betesda.
Zespół z jakim wystąpi wokalistka to sekstet gwiazdami muzyki jazzowej :
Kari Sal - wokal
Adam Bałdych - skrzypce
Piotr Chęcki - saksofon
Rafał Stępień - fortepian
Michał Kapczuk - kontrabas
Krzysztof Szmańda - perkusja

Kari Sál - Ur 04.05.1993r. polska wokalistka, autorka tekstów i kompozytorka.

Studiuje wokalistykę jazzową na Akademii Muzycznej w Gdańsku. Wychowała się w Bieszczadach, z których czerpie inspiracje: ich natury, piękna i bogactwa kolorów, czego odzwierciedlenie można usłyszeć w jej muzyce i tekstach. Ma na swoim koncie realizację zamówienia kompozytorskiego dla Łódzkiej Filharmonii oraz premierę tytułowego utworu produkowanej płyty „Betesda” podczas prestiżowego Wędrownego Festiwalu Kolory Polski w Brzezinach. Solistka podczas Światowych Dni Młodzieży w Krakowie. U boku znanych artystów zaśpiewała dla prawie dwumilionowej publiczności z całego świata.
Współpracowała z takimi muzykami jak: Adam Sztaba, Verneri Pohjola, Paweł Kaczmarczyk, Paweł Tomaszewski, Adam Bałdych, Michał Zaborski, Paweł Dobrowolski, Rafał Stępień, Ewa Uryga, Baltic Neopolis Orchestra, Marcin Pospieszalski, Piotr Pałka, Hubert Kowalski, Adam Klocek.

Betesda to tytuł debiutanckiej płyty Kari Sál.

Kompozycje zawarte w projekcie „Betesda”, są zainspirowane malarską techniką SFUMATO, którą posługiwał się Leonardo da Vinci tworząc niektóre ze swoich dzieł. Sfumato jest to zacieranie wyrazistości konturu, dzięki łagodnym przejściom światłocieniowym - daje wrażenie oglądania obiektu przez mgłę lub dym. Te same zasady artystka postanawia zrealizować w kompozycjach, w odniesieniu do łagodnego brzmienia dźwięków, artykulacji, czy płynnej zmiany dynamiki.
W warstwie lirycznej, w większości znalazły się autorskie teksty Kari, ale również utwory apokryficzne z połowy VI wieku.
Projekt Betesda to muzyka uduchowiona. Inspirowana malarstwem, podróżami do Islandii, gdzie w małej miejscowości Klaustur, Kari napisała większość utworów.
Wielokulturowość i jej dialog ma więc swoje odzwierciedlenie w jej muzyce. Zawiera ona w sobie elementy jazzu, muzyki poważnej i world music, przy czym śpiewana jest w języku polskim.
Kontakt

Zapraszamy do współpracy artystów jak i ośrodki kultury.

 
Korzystamy z informacji zapisanych za pomocą cookies. Cookies użytkownik może kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej.

Olgroup Multimedia Maciej Kupisiewicz