Take it Easy

TAKE IT EASY to grupa grająca w stylistyce swingu. Tworzą ją: saksofonista Przemek Dyakowski oraz młodzi, wybitnie utalentowani trójmiejscy jazzmani. Do udziału w koncertach, jako gość specjalny, zapraszany jest znany saksofonista Wojciech Staroniewicz.


Zespół występował w wielu polskich klubach: warszawskim Tygmoncie, sopockich – Kawiaretonie i Sfinksie, gdyńskim Uchu a także na festiwalach: Jazz w Lesie w Sulęczynie, Gdańskie Noce Jazzowe, Złota Tarka w Iławie, Zakopiańska Wiosna Jazzowa, Sopot Molo Jazz Festival, Skok Jazz Sopot, Komeda Jazz Festiwal w Słupsku, Jazz w Muzeum (Ostrów Wielkopolski), Festiwal Jazz o Zmierzchu (Olsztyn), Festiwal Jazzu Tradycyjnego (Rybnik), support dla Roda Stewarta w Stoczni Gdańskiej, Festiwal Polskich Filmów Fabularnych (Gdynia).

Album płytowy pod tytułem Przemek Dyakowski Take it Easy IV – SWING! To już czwarta płyta tego zespołu. Tak o płycie pisze znana dziennikarka – Katarzyna Fryc:

Przemek Dyakowski - weteran polskiego jazzu, znakomity saksofonista, muzyk, kompozytor jazzowy, animator kultury. Dziennikarz muzyczny, propagator jazzu w Trójmieście, współtwórca klubu Ucho w Gdyni, w którym organizuje koncerty jazzowe. 1 czerwca 2015 r. skończył 80 lat.
Artystycznie ukształtował go Kraków lat 50 i 60. W jego życiu jak w lustrze odbija się polskie życie kulturalne ostatnich kilku dekad. Przyjaźnił się z Piotrem Skrzyneckim, Wiesławem Dymnym i Zygmuntem Koniecznym z „Piwnicy pod Baranami”. Grywali tam najlepsi muzycy tworzący historię polskiego jazzu. To on odkrył talent Ewy Demarczyk. Od 1964 roku mieszka w Gdyni.

Za swój największy sukces uważa wieloletnią grę w zespole „Swing Old Stars” legendarnego Jerzego Dudusia Matuszkiewicza wraz z Wojtkiem Karolakiem, Andrzejem Dąbrowskim i Januszem Kozłowskim.

Koncert zespołu „Take It Easy” z gościnnym udziałem Hanny Banaszak był emitowany na żywo i zarejestrowany 31 maja 2015 r. w studio koncertowym im. Janusza Hajduna w rozgłośni Radio Gdańsk.

To czwarta płyta w ciągu 10 letniej działalności zespołu . Grają w nim muzycy na co dzień obracający się w stylistyce jazzu nowoczesnego , liderzy własnych zespołów . Tutaj prezentują wswoje kompozycje utrzymane w idiomie muzyki swingowej do których wszystkie teksty napisała wokalistka Joanna Knitter.

Cena biletu: 30zł

Dwór Zieleniewskich
ul. Piłsudskiego 47 a
32-540 Trzebinia
tel. 32 6122 368
dwor@tck.trzebinia.pl
administracja.dwor@tck.trzebinia.pl
Kontakt

Zapraszamy do współpracy artystów jak i ośrodki kultury.

 
Korzystamy z informacji zapisanych za pomocą cookies. Cookies użytkownik może kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej.

Olgroup Multimedia Maciej Kupisiewicz