Artur Dutkiewicz Trio Otwórz wydarzenie na Facebook

Festiwal Jazz z wami, wraz z Fundacją Zamek Królewski
w Niepołomicach oraz, Burmistrzem Miasta i Gminy Niepołomice zapraszają na koncert "Artur Dutkiewicz Trio ".
Artyści wystapią w składzie:

Artur Dutkiewicz - fortepian 
Łukasz Żyta - perkusja 
Michał Jaros - kontrabas

Muzycy zaprezentują kompozycję z albumu Traveller.
Płyta „Traveller” jest wewnętrzną podróżą po różnych wzajemnie dopełniających się nastrojach, wyrażonych za pomocą dźwięków.
Duży ładunek emocjonalny ekspresyjnych wątków, elementy polskiej muzyki ludowej oraz world music łączą się tu z nastrojowością i głębią przekazu.
Całość jest silnie osadzona w korzeniach improwizacji jazzowej.
W nagraniu płyty wzięli udział Michał Barański – kontrabas i Łukasz Żyta – perkusja, znakomici muzycy, z którymi Artur Dutkiewicz współpracuje od wielu lat.

Artur Dutkiewicz Trio to jeden z najlepszych polskich zespołów jazzowych, z wyrazistym i rozpoznawalnym stylem.
Michał Barański i Łukasz Żyta to znakomici muzycy, z którymi pianista koncertuje na całym świecie.
W 2015 roku zespół odbył trasę koncertową m.in. w Australii i Nowej Zelandii, występując tam na największych jazzowych festiwalach.
http://www.polskieradio.pl/8/196/Artykul/1467867,Jak-Polak-zabral-widzow-Herbiemu-Hancockowi.

ARTUR DUTKIEWICZ
Pianista i kompozytor. „Ambasador polskiego jazzu” (Jazz Forum
Magazine 12/2012);
w ostatnich kilku latach wystąpił z koncertami w ponad 50 krajach świata. Promuje kulturę polską za granicą, podkreślając swoje korzenie. Pochodzi z Pińczowa (woj. Świętokrzyskie). Jest Honorowym Obywatelem tego miasta.
Jest absolwentem Wydziału Jazzu Akademii Muzycznej w Katowicach, gdzie uzyskał dyplom z wyróżnieniem w klasie kompozycji i aranżacji w 1982r.
Laureat konkursów: Pianistów Jazzowych w Kaliszu, Improwizacji
Jazzowej w Katowicach, "Jazz nad Odrą”, „Jazz Jantar”.

Finalista Thelonious Monk International Competition w Waszyngtonie. Jako pierwszy polski muzyk jazzowy miał swój recital na MIDEM w Cannes w 1988r.
Koncertował ze znakomitymi muzykami jazzowymi i bluesowymi m.in.: z Tomaszem Szukalskim, Tadeuszem Nalepą, Zbigniewem Namysłowskim, Janem Ptaszynem Wróblewskim, Urszulą Dudziak, Grażyną Auguścik, Deborah Brown, Lorą Szafran, Michelle Hendrics, Carlosem Johnsonem.
Występował na dziesiątkach festiwali muzycznych na całym świecie m.in.: Jazz Jamboree – Warsaw, Munster Jazz Festival, Northsea Jazz Festival – Haga, Copenhagen Jazz Festival, Festival Opera De Paris, Sziget Festival – Budapest, Int. Jazz Pianists Festival – Kalisz, Jazz Plaza – Havana, Polish Film Festival – Los Angeles, Glasgow Jazz Festival, Duesseldorf Jazz Rally,
World Culture Festival – Berlin, Notturni in Palestro Festival – Mediolan, BJ Ninegates Jazz Festival – Pekin, Utsav Int. Jazz Festival - New Delhi, Melbourne Int. Jazz Festival.

Występował również na scenie nowatorskiego Teatru Instrumentalnego Ryszarda Gwalberta Miśka, zarówno jako aktor, jak i muzyk (tzw. muzitor), współtworząc muzykę do spektakli "Proces" Kafki i "Taniec Lokatora".
Artur Dutkiewicz prowadzi od wielu lat własny zespół ARTUR DUTKIEWICZ TRIO oraz wykonuje recitale SOLO. Ostatnie albumy „Hendrix Piano”, „Prana”, wydane w trio oraz „Mazurki” - solo, zostały entuzjastycznie przyjęte przez słuchaczy i krytyków.
W 2011 roku Artur Dutkiewicz wystąpił na Stadionie Olimpijskim w Berlinie. Specjalnie na to wydarzenie zaaranżował i zagrał w gronie pianistów z całego świata utwór na 30 fortepianów. Improwizacje solowe wykonał w duecie ze światowej sławy pianistą Cyprienem Katsarisem. Koncert, którego wysłuchało ok. 35 tys osób, był wyrażeniem szacunku dla różnorodności kultur i przesłaniem pokoju dla świata.
Artur Dutkiewicz jest jednym z najczęściej koncertujących za granicą polskich muzyków jazzowych. W ostatnich kilku latach wystąpił w ponad 50 krajach na całym świecie od USA przez Europę po Hongkong i Australię.
Kontakt

Zapraszamy do współpracy artystów jak i ośrodki kultury.

 
Korzystamy z informacji zapisanych za pomocą cookies. Cookies użytkownik może kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej.

Olgroup Multimedia Maciej Kupisiewicz