Algorhythm Otwórz wydarzenie na Facebook

Jazz z wami oraz Trzebińskie Centrum Kultury zaprasza na koncert fenomenalnego zespołu Algorhythm.
Zespół wystąpi w składzie:

Emil Miszk - trąbka
Piotr Chęcki - saksofon tenorowy
Szymon Burnos - fortepian
Krzysztof Słomkowski - kontrabas
Sławek Koryzno - perkusja

Z jednej strony bazujące na mainstreamowym jazzie budowanie nowej formy. Z drugiej strony otwarte podejście do improwizacji. Melodyjne frazy połączone z nieoczywistą rytmiką. Matematyka i metafizyka. Geometria wody.

Zespół Algorhythm powstał w 2013 roku. Od samego początku istnienia łączy w swojej twórczosci różne idee, nurty muzyczne i osobowości. Jedynym stałym wyznacznikiem jego twórczości jest swobodna ekspresja artystyczna. Sama zaś nazwa zespołu to słowo-symbol. Odnosi się do pojęcia algorytmu, który jest codziennie stosowany we wszystkich dziedzinach współczesnego życia. Tak też muzyka Algorhythmu oddaje codzienne emocje i myśli współczesnego człowieka.

Na „Mandalę” można spojrzeć z wielu perspektyw – jako muzykę pochodzącą z serca, przepływającą, używającą środków, które w sposób naturalny zrozumie szerszy odbiorca, ale również na innych poziomach komplikacji – intelektualnie, pod mikroskopem, gdzie zauważymy złożony detal i tekstury rytmiczne, harmoniczne oraz przenikające się wielorakie gatunki, czy wyraz spod znaku free improv.

Album to skumulowanie doświadczeń muzyków Algorhythmu, na które wpływ miały współpraca z uznanymi wykonawcami, jak Leszek Możdżer, Tymon Tymański czy Sławek Jaskułke, a także poświęcanie się własnym projektom. „Mandala” jest zatem efektem muzycznych, a także osobistych poszukiwań członków całego kolektywu.

Tytuł płyty nawiązuje do tradycji tworzenia przez tybetańskich mnichów mandali – złożonych, koronkowych wzorów z barwionego piasku, opartych na kole i kwadracie, a następnie niszczenie ich, co przypominać ma o przemijającej naturze rzeczy. W ten sam sposób zespół zaznacza, że gotowy jest na zmiany, burzenie własnych starannie budowanych kompozycji.

„Mandala” jest owocem zimowej sesji nagranej w położonym na górskim odludziu studio Monochrom. Miks z kolei został przygotowany w nowojorskim Bass Hit Studio prowadzonym przez Dave’a Darlingtona, stojącego za nagrodzonym nagrodą Grammy albumem „Alegria” Wayne’a Shortera czy nawet „Eroticą” Madonny.

Drugi longplay Algorhtythmu jest nie tylko naturalną konsekwencją stylu kwintetu, podróżą w świat rytmu i improwizacji, ale także początkiem większej inicjatywy związanej z założeniem przez członków zespołu niezależnego wydawnictwa Alpaka Records, które ma na celu promowanie lokalnej sceny muzyki improwizowanej. Jeszcze w tym roku, oprócz “Mandali” Alpaka Records zapowiada wydanie kilku kolejnych tytułów.




Kontakt

Zapraszamy do współpracy artystów jak i ośrodki kultury.

 




Korzystamy z informacji zapisanych za pomocą cookies. Cookies użytkownik może kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej.

Olgroup Multimedia Maciej Kupisiewicz