Włodzimierz Nahorny Trio Otwórz wydarzenie na Facebook

W chmielakową sobotę – 18 sierpnia, razem z Festiwalem „Jazz z Wami” zapraszamy na koncert tria Włodzimierza Nahornego. Projekt Nahorny Trio zaprezentuje się o godz. 21:00 na Scenie Dworek. Tuż przed występem, sylwetki artystów przybliży znany z radiowej „Trójki” - Mariusz Owczarek! 

Nohorny Trio tworzą: Włodzimierz Nahorny – fortepian, Mariusz Bogdanowicz – kontrabas oraz Piotr Biskupski – perkusja. O sile zespołu stanowią wspaniałe, niepowtarzalne, kompozycje Nahornego. Podczas koncertu wybrzmią utwory pisane specjalnie z myślą o muzykach wchodzących w skład projektu, jak również niezapomniane przeboje lidera takie jak: „Jej Portret”, „Czas rozpalić piec” czy „Księżyc nad Kościeliskiem”. Z okazji 100. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę artyści sięgną również po repertuar o zabarwieniu patriotycznym.

Włodzimierz Nahorny to postać niemająca sobie równej na polskiej scenie jazzowej. Jest wybitnym pianistą, saksofonista, flecistą, kompozytorem, a także aranżerem muzyki jazzowej, rozrywkowej, teatralnej czy filmowej. Na swoim koncie ma współpracę m.in. z Andrzejami Trzaskowskim i Kurylewiczem czy zespołem Breakout. Jego ogromną aktywność muzyczną dokumentują dziesiątki płyt. Jest człowiekiem o niespotykanej wrażliwości i skromności, jednocześnie pełnym energii i nowatorskich koncepcji. Przez krytyków został nazwany Chopinem jazzu, gdyż wszystko, co tworzy nosi romantyczne i słowiańskie piętno. 

„Jazz z Wami” to festiwal, który ma na celu promocję polskiego jazzu. Myślą przewodnią projektu jest popularyzacja polskich artystów tworzących muzykę jazzową, a w szczególności tych młodych, stojących na początku swojej drogi artystycznej.
Kontakt

Zapraszamy do współpracy artystów jak i ośrodki kultury.

 
Korzystamy z informacji zapisanych za pomocą cookies. Cookies użytkownik może kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej.

Olgroup Multimedia Maciej Kupisiewicz