Zaduszki Sokołowskie Otwórz wydarzenie na Facebook

Jazz z wami oraz Sokołowski Ośrodek Kultury zapraszają na Sokołowskie Zaduszki Jazzowe. Podczas Zaduszek w ramach festiwalu Jazz z Wami wystąpi zespół Tribute to Tomasz Szukalski.
Artyści wystąpią w składzie:

Artur Dutkiewicz – p
Adam Kowalewski – b
Krzysztof Dziedzic - dr
Tomasz Grzegorski – tenor sax

TOMASZ SZUKALSKI – legendarny muzyk, uznawany za największego polskiego saksofonistę tenorowego.
Jego charakterystyczny, odznaczający się ogromną siłą i ekspresją dźwięk saksofonu, tworzący indywidualny styl, zabrzmiał na ponad 100 nagraniach płytowych. Połączenie słowiańskiej śpiewności i ciepła oraz buntowniczej drapieżności w grze były odzwierciedleniem jego niezwykle barwnej osobowości. Jego muzyka była i jest inspiracją dla wielu instrumentalistów w Polsce i na świecie.
Kwartet w składzie Artur Dutkiewicz – p, Adam Kowalewski – b, Krzysztof Dziedzic – dr. był ostatnim stałym zespołem Tomasza Szukalskiego.
Występowali razem przez ponad 10 lat. Zespół zagrał na wielu znaczących festiwalach w Europie. W 2008 roku Kwartet odbył ostatnią trasę koncertową (12 koncertów), rozpoczynając w Polsce i docierając aż na Syberię: od Orenburga, przez Krasnojarsk, Irkuck do Ułan Ude, pod granicę z Mongolią.
Artur Dutkiewicz, wieloletni przyjaciel Tomasza przez ponad 20 lat występował z Szukalskim w kwartecie oraz w duecie.
Adam Kowalewski i Krzysztof Dziedzic, bardzo młodzi wówczas muzycy, którzy zostali zauważeni przez Mistrza na warsztatach jazzowych. Jak sami wspominają dawał im bardzo wiele swobody do grania i terminowanie u Jego boku miało ogromny wpływ na ukształtowanie ich osobowości artystycznych.
Do zespołu muzycy zaprosili saksofonistę tenorowego Tomasza Grzegorskiego, którego „Szakal” wyróżniał, jako jednego z niewielu saksofonistów młodego pokolenia, kontynuujących tradycję mistrzów.
Wspólnie przypomną utwory, które wcześniej wykonywali w Kwartecie Tomasza Szukalskiego, takie jak m.in „Pieśń Portugalska”, „ My one and only love”, „in the Wee small Hours of the Morning”, „Wujek Tomek” a także kompozycje dedykowane saksofoniście.
Koncert ten na pewno będzie miał w sobie odczuwalnego ducha Wielkiego Mistrza jakim był niewątpliwie Tomasz Szukalski.
Kontakt

Zapraszamy do współpracy artystów jak i ośrodki kultury.

 
Korzystamy z informacji zapisanych za pomocą cookies. Cookies użytkownik może kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej.

Olgroup Multimedia Maciej Kupisiewicz