Chmielaki Krasnostawskie - Henryk Miśkiewicz Trio Otwórz wydarzenie na Facebook

„Jazz z Wami!” ponownie na „Chmielakach Krasnostawskich”! W sobotę - 24 sierpnia o godz. 21.00 na Scenie Dworek zagra Henryk Miśkiewicz Trio.

Z okazji jubileuszu 50-lecia pracy artystycznej, wybitny polski saksofonista Henryk Miśkiewicz postanowił założyć nowy zespół i powrócić z nim do swoich korzeni. W programie usłyszymy standardy, na których wyrastał, uczył się, wzorował i dogłębnie poznawał muzykę jazzową. Fascynacja pięknymi w swej prostocie melodiami jazzowymi pozostała u Miśkiewicza do dziś. Właśnie te utwory chce zaprezentować ze swoim trio. Będą to kompozycje z repertuaru takich gwiazd jak: Ramsey Luis, Joe Zawinul czy Julian Cannonball Adderley.

W zespole nowego Tria Henryka Miśkiewicza znaleźli się wybitni muzycy młodszego pokolenia, z którymi już współpracował w innych swoich formacjach. To celowy zamysł lidera, aby stare utwory grane pół wieku temu, znów nas bawiły i zabrzmiały ciekawie w zderzeniu interpretacji dwóch pokoleń.

Trio tworzą:
Henryk Miśkiewicz - saksofony
Robert Kubiszyn - bas
Michał Miśkiewicz - perkusja

Henryk Miśkiewicz - zdobywca trzech Fryderyków, nagrodzony „Mateuszem” przez III Programu Polskiego Radia oraz „Oskarem Jazzowym” przyznanym przez Stowarzyszenie Łódzkich Melomanów. Jest wielokrotnym zwycięzca plebiscytu „Jazz Top” magazynu „Jazz Forum” w kategoriach „saksofon altowy”, „klarnet”. Koncertował na wielu festiwalach w Europie. Grał z Joe Lovano, Orkiestrą Paula Kuhna oraz czołowymi polskimi muzykami jazzowymi. W ramach projektu Anny Marii Jopek współpracował z Patem Methenym.

Robert Kubiszyn - kontrabasista, gitarzysta basowy, kompozytor, aranżer, producent muzyczny. W swojej dyskografii posiada ponad 100 płyt z różnymi wykonawcami. Na stałe gra z: Grzegorzem Turnauem, Anną Marią Jopek, Dorotą Miśkiewicz, Henrykiem Miśkiewiczem czy Markiem Napiórkowskim. Wśród muzyków, z którymi współpracuje bądź współpracował są m.in.: Adam Pierończyk, Gregoire Maret, Janusz Muniak, Zbigniew Namysłowski, Dean Brown, Jarosław Śmietana, Antymos Apostolis, Urszula Dudziak, Natalia Kukulska czy Kuba Badach. W 2010 roku ukazał się jego pierwszy solowy album zatytułowany „Before Sunrise”, który został nagrodzony m.in. „Fryderykiem”.

Michał Miśkiewicz - wieloletni członek kwartetu Tomasza Stańko, od najmłodszych lat zapraszany do formacji takich artystów jak Jan Ptaszyn Wróblewski, Tomasz Szukalski, Wojciech Karolak. Na stałe gra w „Marcin Wasilewski Trio” oraz prowadzi własny kwartet, z repertuarem swojego idola perkusji Tony Williamsa. Współpracował z całą czołówką polskiego jazzu, miał również okazję zetknąć się z największymi nazwiskami jazzu światowego, m.in.: Busterem Williamsem, Billy Harperem, Dino Saluzzim, Arthurem Blythem, Joe Lovano, Johnem Surmanem, Mikem Turnerem, Bobo Stensonem oraz Charlesem Lloydem.
Kontakt

Zapraszamy do współpracy artystów jak i ośrodki kultury.

 
Korzystamy z informacji zapisanych za pomocą cookies. Cookies użytkownik może kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej.

Olgroup Multimedia Maciej Kupisiewicz