Marita Alban Juarez Quartet Otwórz wydarzenie na Facebook

Jazz z Wami oraz Sokołowski Ośrodek Kultury zapraszają na koncert Marita ALBAN Juarez Quartet, grupy założonej przez peruwiańsko-polskie rodzeństwo muzyków - wokalistkę Maritę i perkusistę José Manuela.

➡ Bilety w cenie 20 zł już wkrótce w sprzedaży.

Płyta kwartetu pt. „Aguas Calientes” ukazała się latem 2015 r. nakładem hiszpańskiej wytwórni YoukaliMusic. Ta wyśmienicie zagrana i zaśpiewana płyta przywraca publiczności najprzedniejszą muzykę z dawnych lat i odległych krain: Brazylii, Kuby Peru, gdzie muzyka jest chlebem życia znacznie bardziej niż u nas. „Aguas Calientes” odzyskuje dla polskich słuchaczy afro latynoską muzykę, zwłaszcza nieśmiertelną brazylijską bossa novę.

Muzycy wystąpią w składzie:
Marita - wokal
Roland Abreu Krzysztofiak - kontrabas
Dominik Wania - fortepian
Jose Manuel Alban Juarez – perkusja

Marita Alban Juarez od kilku lat koncertuje w Polsce i zagranicą w klubach, teatrach i na festiwalach jazzowych; szerszej publiczności znana jest też z TV jako prezenterka dokumentów i programów o muzyce klasycznej.

Dominik Wania - muzyk obsypany w ostatnich latach licznymi nagrodami za debiut i dla najlepszego pianisty jazzowego. Stale grywał z Tomaszem Stańko i muzykami związanymi z wytwórnią ECM, dla której nagrał w kwartecie Macieja Obary album Unloved. Wykłada improwizację jazzową w Krakowie w Akademii Muzycznej.

José Manuel jest niezwykle wszechstronnym muzykiem z gigantycznym dorobkiem, oprócz latin-jazzu angażuje się w muzyką współczesną, elektroniczną, bierze udział w eksperymentalnych projektach soundsystemowych, ponadto jest członkiem hip-hopowej grupy Łona & The Pimps oraz założycielem kolektywu - orkiestry salsowej Salsa Central. Autor muzyki filmowej.
Kontakt

Zapraszamy do współpracy artystów jak i ośrodki kultury.

 
Korzystamy z informacji zapisanych za pomocą cookies. Cookies użytkownik może kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej.

Olgroup Multimedia Maciej Kupisiewicz