"Przy Tobie" Mariusz Bogdanowicz - piosenki Otwórz wydarzenie na Facebook

MARIUSZ BOGDANOWICZ to ceniony kontrabasista jazzowy, kompozytor, aranżer, publicysta, dziennikarz, pedagog, producent i wydawca fonograficzny, prezes PSJ.
Jest instrumentalistą, posiadającym własne, oryginalne brzmienie. Jego muzyka ma swoje źródła również poza językiem jazzu, i niełatwo daje się zaszufladkować czy ująć w stylistyczne ramy - jest ekspresyjna, czasem liryczna, powściągliwa i refleksyjna.
Od wielu lat, Mariusz Bogdanowicz tworzy trzon sekcji rytmicznej formacji Włodzimierza Nahornego, a także prowadzi własne zespoły.
Projekt i płyta "PRZY TOBIE. PIOSENKI" z 2017 zawiera jedenaście piosenek, napisanych przez Mariusza Bogdanowicza do tekstów wybitnych polskich twórców:
1. "Polskie pomarańcze" (Jan Wołek)
2. "Nie zapominaj mnie" (Andrzej Poniedzielski)
3. "Krystaliczna nadzieja" (Andrzej Poniedzielski)
4. "Miłość nam piosenkę gra" (Wojciech Młynarski)
5. "Jeżeli nie ty, to kto" (Justyna Holm)
6. "Bo wiem, czekam" (Andrzej Poniedzielski)
7. "Każdy taki dzień" (Marek Gaszyński)
8. "Powiedz" (Maria Przybysz)
9. "Czas odchodzi" (Maria Przybysz / Stefan Łęczycki)
10. "Szczypta siebie" (Jan Wołek)
11. "Przy tobie" (Wojciech Ziembicki).
Do udziału w projekcie artysta zaprosił wokalistki, związane z Wydziałem Artystycznym UMCS. Ich osobowości pełne są młodzieńczej spontaniczności, witalności i entuzjazmu. Wyrafinowany akompaniament instrumentalny dodaje głębi interpretacjom tekstów poetyckich.
Utwory na płytę powstawały przez całe artystyczne życia lidera, i w większości nigdy nie były wydane. Niektóre z nich, jako utwory instrumentalne, znalazły się na płytach Mariusza Bogdanowicza "Back to the Bass" (1994), "Confiteor Song" (2001) oraz "Syntonia" (2013).
Każdy utwór na albumie "Przy tobie" został nagrany w innym składzie instrumentalnym. Wystąpili:
Anna Michałowska, Paulina Mazepa, Katarzyna Maziarczyk, Natalia Nejman, Monika Szymczyk, Kinga Ziółko - vocal
Włodzimierz Nahorny, Paweł Tomaszewski - piano
Michał Iwanek - piano, keyboards
Adam Wendt - tenor sax, soprano sax
Piotr Schmidt - trumpet
Marcin Olak, Rafał Kazimirski - guitar
Sebastian Frankiewicz - drums, percussion.

"Przy tobie" - to próba połączenia muzyki pop z elementami jazzu. Rezultat, w zamyśle lidera, jest adresowany do odbiorcy, poszukującego raczej spokoju i oddechu niż wrzawy i zgiełku. To propozycja dla wymagającego słuchacza, ceniącego sobie dobry tekst, nienatrętną, wysublimowaną muzykę, i pełną uczucia interpretację, a wszystko w aurze prostoty i normalności. Jest to muzyka, operująca przestrzenią, z dużą dawką emocji. Podobnie, jak w utworach instrumentalnych Mariusza Bogdanowicza, również i tutaj pierwszoplanową rolę odgrywa melodyka w swym najbardziej lirycznym wcieleniu.
"Przy tobie" to materiał z najwyższej półki, nawiązujący do tzw. tradycji polskiej piosenki, dla której charakterystycznym elementem jest połączenie dobrze skomponowanej muzyki i, dorównującej jej kunsztem, warstwy lirycznej. To zestaw utworów, które najłatwiej nazwać "wokalnym jazzem z elementami popu". Być może, słowo "pop" dla niektórych okaże się odstraszające - wszak kojarzy się z "chłamem", serwowanym przez komercyjne rozgłośnie. Jednak Mariusz Bogdanowicz zadbał o to, by muzyka, chociaż odbiegająca momentami od jazzowego schematu, poziomem nawiązywała do jego poprzednich płyt" (Mateusz Kołodziej).
 
Mariusz Bogdanowicz - "Przy tobie. Piosenki", Album Trailer 2017 https://www.youtube.com/watch?v=Hnt7fZlb6EE
 
W koncercie udział wezmą:
Anna Michałowska - vocal
Paulina Mazepa - vocal
Katarzyna Motyka - vocal
Kinga Ziółko - vocal
Michał Iwanek - piano, keyboards
Michał Lewartowicz - guitar
Mariusz Bogdanowicz - bass
Sebastian Frankiewicz - drums, percussion.Kontakt

Zapraszamy do współpracy artystów jak i ośrodki kultury.

 
Korzystamy z informacji zapisanych za pomocą cookies. Cookies użytkownik może kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej.

Olgroup Multimedia Maciej Kupisiewicz