Kuba Płużek Solo Piano Otwórz wydarzenie na Facebook

Festiwal Jazz z Wami oraz Centrum Kultury i Sportu w Krzeszowicach zapraszają na koncert Kuby Płużka który odbędzie się podczas wernisażu wystawy
"Ciekawe Czasy" członków krakowskiego oddziału ZPAF.


Kuba Płużek
Kompozytor i pianista jazzowy (1988) Studiował na Akademii Muzycznej w Katowicach na wydziale Jazzu i Muzyki Rozrywkowej. Jeden z najbardziej utalentowanych i kreatywnych instrumentalistów polskiej sceny muzycznej.

Twórczo konsekwentny i bezkompromisowy. Wirtuoz i wizjoner odważnie eksplorujący świat dźwięków i granice harmonii. Współtworzy wiele ciekawych i ważnych zespołów i projektów, dla których nierzadko pisze muzykę. Wydana pod koniec 2018 roku płyta pt. „Creationism” to w dużej mierze materiał improwizowany, stworzony przy pomocy syntezatora i przestrojonego fortepianu. Niedawno nagrał w Londynie materiał na solowy album na którym jedną z głównych ról będzie pełnić rezonator magnetyczny, który poszerza możliwości wykonawcze i brzmieniowe fortepianu korzystając z nieznanych dotąd technik wydobywania dźwięku, nowych gestów i ruchów ręką na klawiaturze... Album zostanie wydany wiosną 2021 roku.

Finalista Montreux Piano Competition, nominowany do nagrody Fryderyk 2015, zwycięzca i finalista najważniejszych polskich oraz międzynarodowych konkursów jazzowych. Współpracował i występował z m.in . z Januszem Muniakiem, Zbigniewem Wegehauptem Arkiem Skolikiem, Wayne
Dockery, Michałem Urbaniakiem, Gregiem Osby, Nigelem Kennedym, Maciejem Sikałą, Bronisławem Suchankiem.
Kontakt

Zapraszamy do współpracy artystów jak i ośrodki kultury.

 
Korzystamy z informacji zapisanych za pomocą cookies. Cookies użytkownik może kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej.

Olgroup Multimedia Maciej Kupisiewicz