Marita Alban Juarez & Paweł Kaczmarczyk Otwórz wydarzenie na Facebook

Festiwal Jazz z Wami oraz Krasnostawski Dom Kultury podczas karnawału mają przyjemność zaprosić na koncert walentynkowy Marity Alban Juarez & Pawła Kaczmarczyka.
Muzycy zaprezentują twórczośc Elis Reginy w składzie:

Marita Alban Juarez - wokal
Paweł Kaczmarczyk - piano
Jose Manolo Alban Juarez - perkusja
Andrzej Święs - bass

Na zaproszenie Pawła Kaczmarczyka i w ramach jego znakomitej serii Directions in Music powstał projekt, który jest hołdem dla twórczości Elis Reginy mojej wielkiej inspiracji, guru - fantastycznej wokalistki i kompozytorki nurtu tropicalismo. Elis nagrała kilkadziesiąt płyt i była niezwykle popularna w Brazylii (też dzięki swoim programom w telewizji). Całe życie walczyła muzyką m.in z rasizmem, klasizmem, była aktywistką, której wolnościowe i feministyczne idee były niezwykle nośne w Ameryce Łacińskiej ubiegłego wieku. Elis Regina znana w świecie jazzu nie tylko dzięki swojej współpracy z Antonio Carlosem Jobimem i kultowej płycie Tom i Elis, jest po dziś dzień symbolem, a jej piękne, pogodne piosenki nuci każdy, i stary i młody Brazylijczyk.

Koncert będzie częścią nowego ogólnopolskiego festiwalu - „Jazz w Wami". Myślą przewodnią projektu jest popularyzacja i promocja przede wszystkim polskich artystów tworzących improwizowaną muzykę jazzową, a w szczególności tych młodych, stojących na początku swojej drogi artystycznej.

Marita Albán Juárez, peruwiańsko-polska wokalistka, muzykolog (specjalizuje się w twórczości Chopina) i dziennikarka telewizyjna. Studiowała muzykologię na Uniwersytecie Warszawskim; równolegle uczyła się śpiewu u znanych wokalistek jazzowych – Izy Zając i Ewy Bem. Wykonuje repertuar oparty na muzyce etnicznej Peru i Brazylii. Występowała na festiwalach Warsaw Summer Jazz Days i Jazz na Starówce. Podczas koncertu zaprezentuje utwory wybitnej, przedwcześnie zmarłej wokalistki brazylijskiej, Elis Reginy, w jazzowych aranżacjach Pawła Kaczmarczyka.

Paweł Kaczmarczyk, jeden z najbardziej cenionych pianistów młodego pokolenia, kompozytor, aranżer, lider. Jeszcze w czasie studiów w Instytucie Jazzu w Katowicach założył własne trio, z którym zdobył wiele znaczących nagród. Po debiutanckim krążku Live (nagroda TVP2), nagrał album Audiofeeling, który w ankiecie „Jazz Forum” został uznany za najlepszą płytę 2008. Rok później rozpoczął współpracę z niemiecką wytwórnią ACT (album Complexity In Simplicity). Po kilku latach przerwy zaskoczył fanów dwiema znakomitymi płytami: Something Personal i Vars & Kaper Deconstruction.
[Bogdan Chmura]

Bilety w cenie: 30 zł /w styczniu/ i 40 zł /w lutym/ do nabycia w kasie KDK oraz na stronie www.bilety.krasnystaw.pl
Kontakt

Zapraszamy do współpracy artystów jak i ośrodki kultury.

 
Korzystamy z informacji zapisanych za pomocą cookies. Cookies użytkownik może kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej.

Olgroup Multimedia Maciej Kupisiewicz